Bukari će igrati a najbolji igrač Makabija propušta duel sa Zvezdom!?

Dobre vesti stižu za Crvenu zvezdu pred revanš meč sa Makabi Haifom u Beogradu.

Najbolji strelac Makabija iz Haifa Pjero, mogao bi zbog povrede da propusti revanš meč plej-ofa za plasman u Ligu šampiona protiv fudbalera Crvene zvezde u Beogradu, navode izraelski mediji.

Sjajni napadač iz Haitija bio je dvostruki strelac protiv srpskog šampiona u trijumfu svog tima u prvom meču u Haifi sa 3:2, ali se požalio na bol u zadnjoj loži, zbog čega je zamenjen u 70. minutu.

Pjero je ove sezone postigao pet golova za Makabi u isto toliko utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona.

Revanš meč na programu je utorak, pa Makabi pokušava da odloži meč prvog kola domaćeg šampionata protiv Bnej Sahnina.

Zbog toga se u čitavu priču umešao i tamošnji ministar kulture i sporta Jehjel Hili Troper, koji je kontaktirao direktora fudbalske lige i komiteta za nacionalni Kup kako bi se meč odložio u interesu izraelskog fudbala.

Da bi se utakmica odložila potrebno je da to prihvate obe strane i da se pronađe adekvatan datum. To bi trebalo da bude 30. avgust, jer se ne preklapa sa datumima UEFA takmičenja.

Utakmica prvog kola izraelskog šampionata između Bnej Sahnina i Makabi Haife prvobitno je zakazana za 20. avgust.

Sa druge strane stižu još bolje vesti.

Zvezda je već odložila svoje gostovanje Čukaričkom, a po svemu sudeći biće kompletna u revanšu.

Navijače je veoma je zabrinula povreda Osmana Bukarija, koji je zbog iste u 60. minutu morao da napusti teren. Bukari se uhvatio za butni mišić i zatražio izmenu. Ipak na svu sreću, Bukari je poručio da će biti spreman za revanš na ‘Marakani‘.

"Osetio sam mali bol u mišiću, tako da nisam želeo da rizikujem, biću spreman za utakmicu naredne nedelje", poručio je brzonogi ofanzivac crveno-belih, te tako obradovao pristalice aktuelnog šampiona Srbije.