Budućnost trojkama srušila Crvenu zvezdu u okviru 2. kola ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su derbi 2. kola ABA lige od podgoričke Budućnosti rezultatom 89:81, u reprizi prošlogodišnjeg finala regionalnog takmičenja!

Gosti su pogodili čak 12 trojki na ovom meču, nekoliko njih kada je bilo najbolnije za crveno-bele, dok su u poslednjih pet minuta dali skoro sve. na dva minuta do kraja su imali i +7, što im je bilo dovoljno za pobedu.

Vodila je Budućnost u najvećem delu meča, da bi Zvezda napravila preokret u trećoj četvrtini zahvaljujući Džejmsu Gistu. Do poslednje deonice je ubacio 27 poena, ali je u četvrtoj deonici imao nekoliko grešaka. Kada je stao on, stala je i Zvezda.

Ognjen Dobrić

TOK MEČA:

IV četvrtina:

40. minut (81:87) - Kobs je sjajno prošao kroz Zvezdinu odbranu i pogodio vredne poene za svoj tim.

39. minut (81:85) - Martin pogađa dva slobodna bacanja. Beron s druge strane ubacuije trojku.

38. minut (76:83) - Budućnost ne maša, Kobs je pogodio za dva poena!

36. minut (74:79) - Gist asistira Fajeu, bitni poeni za Zvezdu.

35. minut (72:77) - Probudio se Beron, još jedna trojka za Zvezdu i njega. Ali je i Bamfort sa osam metara bio precizan.

34. minut (69:74) - Danilo Nikolić pogađa još jednu trojku, a zatim pravi faul nad Čovićem.

33. minut (69:71) - Čović pogađa trojku, veoma bitnu za Zvezdu.

32. minut (66:71) - Beron vraća trojku na asistenciju Čovića, ali i Zoran Nikolić ubacuje dvojku.

31. minut (63:69) - Budućnost nastavlja sa sjajnim šutem za tri poena, Ivanović je pogodio trojku.

III četvrtina:

Čarls Dženkins

30. minut (63:66) - Odžo je pogodio jedno bacanje za 63:63, Nikolić se podigao za trojku (63:66), dok Čović nije vratio.

29. minut (60:61) - Dve greške Dženkinsa i serija Budućnosti od 7:0.

28. minut (60:57) - Tajm-aut Tomića koji je ljut zbog loše odbrane. Martin je ostao na Lorencu Braunu i zakucao je.

27. minut (60:54) - Dva bacanja pogađa i Lazić, Zvezda ponovo ima +6.

26. minut (58:52) - Najveća prednost Zvezde, i to posle 27. poena Gista.

25. minut (56:52) - Dženkins je pogodio sa linije penala, da bi Gist napravio sjajnu blokadu u odbrani. Kada smo već kod odbrane, vredi pomenuti da je Zvezda igra sjajno.

24. minut (54:52) - Gist pogađa sa linije penala, Zvezda ponovo vodi. Šehović je napravio 3. ličnu grešku.

23. minut (49:52) - Promašio je Dženkins trojku za novo vođstvo, da bi Gist i Braun za svega nekoliko sekundi dobili lične. A Nikolić je ubacio trojku za 52:49.

22. minut (47:49) - I Lorenco Braun se upisao u strelce, ali je i martin upisao nove poene.

21. minut (44:47) - Gist je ubacio svoj 20. poen, ali je Šehović na drugoj strani pogodio novu trojku.

II četvrtina

20. minut (42:44) - Ivanović je pogodio trojku za novo vođstvo (42:40), ali je Gist ubacio svoj 18. poen za novi egal 42:42. Ivanović je ovoga puta bio precizan za dva poena (44:42), što je i bio konačan rezultat na poluvremenu.

19. minut (40:39) - Konfuzija ispod koša Zvezde, a sudije su loptu dale gostima. Prethodno je Gist sa penala ubacio svoje nove poene.

18. minut (37:37) - Dobrić je napravio faul, a Božić pogpodio jedno bacanje. Gist je, s druge strane, ubacio svoj 14. poen za 37:37.

17. minut (35:36) - Ponovo vodi Budućnost, Šehović je pogodio sviju treću trojku.

15. minut (35:33) - Sjajna asistencija Čovića za Gista i novo izjednačenje (33:33), a zatim je Gist pogodio i za 35:33.

14. minut (31:31) - Tri poena Šehovića - 2+1 - posle greške Zvezde u napadu. Ipak, Šehović je već u narednom napadu napravio nesportski faul, a Dobrić je ubacio oba bacanja. Pritom je Čović pogodio trojku za 31:31.

13. minut (26:28) - Odžo je napravio faul u napadu, ponovljenom koji je Zvezda imala. Prethodno je Dženkins pogodio za dva poena. Nikolić takođe. A zatim je i Gist još jednom zakucao...

11. minut (22:26) - Druga četvrtina je počela greškom Čovića i Odža, a revanširao im se i Mejers koracima. U sledećem napadu Dobrić je fauliran i pogodio je oba bacanja.

I četvrtina

KK Budućnost

10.minut (20:26) - Kobs je pogodio dva bacanja za 23:17 na 43 sekunde do kraja meča, ali je Dženkins pogodio svoju drugu trojku. Ipak, Bamfort je sa osam metara, uz zvuk sirene, pogodio za +6 na kraju prve deonice.

9. minut (17:21) - Prva trojka Zvezde na meču, pogodip je Dženkins.

8. minut (14:19) - Odlična odbrana Dobrića koji je dva puta prekinuo napad gostiju i iz kontranapada ubacio četiri poena.

7. minut (10:19) - Odžo je promašio bacanje, Beron za tri ponovo, ali Nikolić s druge strane nije svoj šut za tri poena. Velika prednost Budućnosti.

6. minut (10:16) - Promašio je Beron šut za tri poena, ali je Derik Braun prikucao. Međutim, Šehović je pogodio trojku uz zvuk sirene.

5. minut (8:13) - Zvezda ne može da zaustavi Martina. Ovoga puta je uhvatio ofanzivni skok i asistirao Šehoviću za trojku. Tomić je morao da traži minut odmora.

5. minut (8:10) - Martin igra sjajno, osmi poen centra Budućnosti.

4. minut (8:8) - Gist ponovo pogađa za Zvezdu, ali mu se i Martin ponovo revanširao. Obojica su dali po šest poena. Za izjednačenje se, prvim poenima, pobrinuo Beron.

3. minut (4:4) - Lorenco Braun je u međuvremenu promašio šut za tri poena, Šehović je napravio korake, da bi Gist pogodio još jednom ispod koša. Ipak, i Martin je pogodio za Budućnost.

2. minut (2:2) - Prvi poeni za Podgoričane, Hasan Martin je ubacio dva poena.

1. minut (2:0) - Budućnost je prokockala prvi napad, ali Zvezda nije. Alej-ap za Gista i zakucavanje Zvezdinog centra.

NAJAVA MEČA:

KK Crvena zvezda

KK CRVENA ZVEZDA: D. Braun, Čović, L. Braun, Davidovac, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Oždo.

KK BUDUĆNOST: Kobs, Ivanović, Bamfort, Šehović, Starovlah, Martin, Ilić, Nikolić, Božić, Popović, Melers, Nikolić.

Zvezda je to finale dobila sa 3:2 u pobedama, a svi vrlo dobro znamo šta se dešavalo na 3. i 5. utakmici koje su bile više od sporta.

Meč je imao uvertiru i u vidu svađe na sednici ABA lige, kada je prvi čovek Đetića Dragan Bokan javno pretio srpskom šampionu.

Budućnost je umnogome promenila sastav u odnosu na prethodnu sezonu. Otišli su Noris Kol, Erl Klark, Devin Vilijams, Goga Bitadze, Nemanja Gordić, Džejms Bel, Koti Klark, Edvin Džekson, a stigli su Hasan Martin, Martinš Mejers, Skot Vud, Džastin Kobs, Luka Božić...

Filip Čović

Dobro se poznajemo sa ekipom Budućnosti koja je pretrpela određene promene u sastavu, ali je grupa domaćih igrača ostala na okupu. Brzo smo se okrenuli tom meču, i kao što sam rekao još u svlačionici Arene posle Fenerbahčea, vrlo nam je važno da dobijemo tu utakmicu i da na pravi način uđemo u sezonu u ABA ligi - rekao je u najavi meča košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić.

Što se tiče sudija, tu su - Ilija Belošević (Srbija), Damir Javor (Slovenija) i Josip Radojković (Hrvatska),  avredi pomenuti da će kapacitet u Pioniru ograničen zbog kazne koju je Zvezda dobila od ABA lige.