BRUKA ZVEZDE U LIONU! Crveno beli doživeli poraz od NAJGORE EKIPE u Evroligi

Crveno-beli su propustili veliku šansu da se približe ekipama koje se bore za plej-in

Košarkaški klub Crvena zvezda odigrao je meč 20. kola Evrolige u Francuskoj, gde ih je dočekao raspoloženi Asvel i tom prilikom su crveno-beli poraženi rezultatom 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24).

Crveno-beli su prvu četvrtinu startovali veoma dobro, agresivna odbrana i veoma dobre ideje u napadu. Jago je briljirao, Nedović ga dobro pratio.

Ipak, to je sve palo u vodu nakon jedne loše odluke sudije Javora da dosudi faul na Nedoviću, što je dao gurku igračima Asvela da krenu još jače i počeli su da koriste svoje napade veoma dobro, da bi četvrtinu završili nerešenim rezultatom.

Potpuni egal je bio prvim delom druge deonice, Asvel je uspevao da nalazi rešenja, kao i Zvezda. Napadi su bili kvalitetni, ali odbrane nisu briljirale.

Na poluvremenu najefikasniji u Zvezdi bio je Jago sa 13, a pratio ga je Nedović sa devet poena. Oni su bili najraspoloženiji uz Tea, koji je postigao dve trojke iz većeg broja šuteva.

Treća deonica je nastavila sličnom notom. Zvezda jeste uspela da se povrati u utakmicu, pa čak i da dođe do respektabilne prednosti za date okolnosti, ali Asvel se ponovo vratio i svoju prednost obezbedio preko veoma raspoloženog Parisa Lija.

Zvezda je imala priliku da treću deonicu završi sa prednošću, međutim ona je prošutena po ko zna koji put na ovoj utakmici. Dosta grešaka u napadu, kao i u odbrani, a deluje da najviše fali jedan raspoložena unutrašnja linija da obezbedi defanzivni skok i dobre defanzivne rotacije.

Na šest i po minuta do kraja utakmice veliko nezadovoljstvo je iskazao Sferopulos, što ga je koštalo tehničke greške, ali želeo je da iskaže sumnju u sudijski kriterijum. I nije puno pogrešio, kontakti se zaista nisu karakterisali podjednako na dve strane terena.

Pokušali su crveno-beli da se vrate brzim rešenjima u napadu, ali to je rezultovalo velikim promašajima, dok u odbrani nije bilo uopšte otpora i na kraju je zabeležen poraz protiv protivnika koga su "morali" da dobiju.

Najbolji pojedinac u dresu našeg predstavnika je bio Nemanja Nedović, koji je ubacio 26 poena, a odličan je bio i Jago dos Santos sa 16 poena i devet asistencija. Rokas je dodao 12 poena.

U Asvelu najbolji je bio Paris Li sa 23 poena i sedam asistencija. Lovernj je dodao 17 poena, Kaudi 12, a Majk Skot 10 poena.

Crvena zvezda će naredno kolo Evrolige gostovati ekipi Olimpije Milano u Italiji, a onda u ABA ligi će dočekati Borac iz Čačka na domaćem terenu.

Asvel - Crvena zvezda 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24)