BRUKA! Zenit zatrpao Zvezdin koš! Težak poraz crveno belih…

Težak poraz

Četvrti najteži poraz Crvene zvezde otkako igra Evroligu u ovom veku

Kada je Bili Beron pogodio svoju prvu trojku na utakmici posle tačno trinaest minuta igre sam pogled na grafiku u donjem uglu ekrana izgledao je kao najstrašnija kazna za navijače Crvene zvezde.

Drugačiji ne može ni da bude osećaj za pristalice tima čiji miljenici gube 24 razlike posle nepune četvrtinu i po, na šta još strašnije zvuči podatak da je protivnik već tada stigao do 40 poena...

Pretilo je još tada da Zvezde krene putem najtežeg poraza u evrokupovima - bar u njenoj novijoj istoriji, ako ne i od nastanka kluba -, pa je samo na trenutak kapiten Branko Lazić vratio tračak nade trojkom na otvaranju drugog poluvremena za "-8" i 48:40 u Zenitovu korist, a onda su kola pala u provaliju - 98:69 (30:12, 18:25, 21:17, 29:15). Ovo je Zvezdin četvrti najteži poraz otkako igra Evroligu u ovom veku...

Crvena zvezda preskupo plaća svaku lekciju i posle ovoga večeras sve priče o konkurentu za TOP 8 padaju u vodu.

Pravo čudo, ma i više od toga biće potrebno beogradskom sastavu da nešto promeni i možda bi najbolje bilo da se fokus sezone usmeri na odbranu trona u Jadranskoj ligi i Superligi Srbije, te da se evropska sezona ne završi na poslednjem mestu tabele Evrolige.

Pravu šamarčinu pretrpeli su crveno-beli u Sankt Peterburgu i jasno je svima da izostanak najboljeg igrača i strelca Džordana Lojda zbog pozitivnog testa na virus korona ima uticaj na ovakav rasplet, ali to kako su igrači Saše Obradovića izgledali u najvećem delu susreta u Sibur Areni nije dostojno Zvezdinog dresa. Ni blizu!