BRUKA ZA ZVEZDU! Crveno beli poraženi od najgoreg tima EVROLIGE

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jako sraman meč u Berlinu, gde ih je domaća ekipa Albe, ujedno i najgori klub Evrolie, dobila sa 89:80, čime im je u neku ruku i oduzela dosta nade za plasman u TOP 8 fazu ovog takmičenja.

Očekivanja Zvezde su bila ogromna pred ovaj meč, ulog je bio i mnogo veći, jer je nosio nastavk šansi za plasman na TOP 8, međutim, crvneo-beli se očigledno nisu ni pojavili na ovoj utakmici i dopustili su protivniku da jednostavno radi ono što želi.

Pogotovo je bila sramotna druga deonica, kada je Zvezda jednostavno odlučila da ne igra odbranu i dopustila je najgorem timu Evrolige čak 33 poena u ovom delu igre.

Da stvar bude gora, Zvezda je mogla i da se vrati na samom kraju, prišli su na -5, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Uveo je Zvezdu u kontra ritam i Jago Mateuš, koji je dosta srljao i dosta promašivao na početku meča, kao i na startu drugog poluvremena, a u stopu ga je pratio i veoma loši Dejan Davidovac, koji je imao poprilično prazne minute kada god bi se našao na terenu. Ruku na srce, nije briljirao ni Luka Mitrović.

Nekako, kada se pogleda utakmica, sve se svelo na Rokasa Giedraitisa, koji jednostavno nije mogao sve sam da iznese. Imao je pomoć u određenom delu i od Džavontea Smarta, ali je njega Sferopulos i zaboravio na klupi u dobrom delu treće deonice, kada je Jago nastavio sa svojim greškama.

Alba je sa druge strane to sve kažnjavala, čekala je mirno svoje šanse, pogađala je neke teške šuteve, ali i dosta lakih, pošto se igra Zvezde doslovno raspadala u tim minutima. Što je gore za Zvezdu, ni napad nije išao, previše loših odluka, previše teških šuteva, ali i praznih minuta su doprineli tome da se Alba odlepi i na +22.

Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Met Tomas sa 19 poena, dok je Gabrijele Procida dodao 17 poena. Dosta dobru podršku su imali i u Janiju Vecelu koji je postigao 11 poena, a imao je devet skokova, dobar je bio i Sterling Braun sa 12 poena.

Kod Zvezde, najbolji je bio Jago Mateuš sa 20 poena, koji je proigrao na kraju, Rokas Giedraitis je dodao 15, a Džavonte Smart 14.

Početak meča je doneo egal, ali je već tada bilo vidljivo da će biti mučna košarka u Berlinu. Ekipe su na startu igrale ujednačeno, poen za poenom, ali je nekako Alba uvek bila ta koja je odlazila u vođstvo.

Zvezda je dosta šuteva promašila, imala je dosta prilika, ali nisu uspeli to da iskoriste, pa je sledila kazna.

Ipak, rezultat na kraju prve deonice od 18:16 je naslućivao nastavak borbe, ali, sve se raspalo za Zvezdu u drugih 10 minuta. Alba je u ovom delu igre postigla čak 33 poena, kada Zvezda nije ni igrala odbranu, činili su se igrači poprilično ne zainteresovani za bilo šta. Napad nije išao, odbrana je bila i gora.

Počela je potom Zvezda treć udeonicu trojkom Nedovića, ali, to je bilo sve što videlo. Usledila je dosta loša igra, jako loša, a tim iz Berlina je opet otišao u prednost i to veliku. Bilo je čak +22 tokom ove deonice. Međutim, probudila se Zvezda malo u nastavku, nekako je uspela da se vrati u život, ali je Alba opet imala ogromnu prednost.

Imala je Zvezda prilike u poslednjoj deonici, Alba je ušla u krizu, mašila je šuteve i otvorenoe i one teške, ali, Zvezda nije uspevala da realizuje. U nekoliko navrata su imali priliku da se vrate u meč, ali čini se kao da su crveno-beli odlučili da izgube ovaj meč.

Na kraju je Zvezda došla i na samo pet poena zaostatka, ali nisu uspeli da naprave potpuni preokret.

Kao da je odlučeno da nema nazad i da je sve gotovo.

Jako težak poraz Zvezde, koji bi mogao da znači i kraj nada u Evroligi, iako ima još dosta da se igra.

UŽIVO Alba - Zvezda 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)