BRUKA KOŠARKAŠA SRBIJE! Težak poraz od LETONIJE, ugroženo učešće na MUNDOBASKETU

Očajno drugo poluvreme srpskih košarkaša

Košarkaška reprezentacija Srbije poražen je od reprezentacije Letonije rezultatom 66:59.

Uskoro opširnije...

UŽIVO

4/4

10. minut (66:59) - Marinković pogađa oba bacanja, a potom poentira i Dušan Ristić, te ublažava ovaj poraz. Kraj meča, bruka Srbije.

8. minut (66:53) - Todorović maši zicer, a Gražulis zakucava u kontri. Letonija se poigrava s Pešićevom ekipom. Vanja Marinković cepa mrežicu pogotkom za tri poena. Čavars nastavlja da se poigrava u našem reketu. I Todorović sada pogađa za tri poena. Kuruc dobija dva bacanja i realizuje ih. Kakav potez Davidovca, finta šuta pa zakucavanje.

6. minut (60:45) - Ristić pogađa zicer, a Lomaš trojku. Davidovac pogađa na drugoj strani iz ofanzivnog skoka.

4. minut (57:41) - Konačno poeni iz igre za srpsku reprezentaciju, Dušan Ristić pogađa. Luka Bjanki traži tajm-aut. Davidovac dobija dva slobodna bacanja i pogađa samo drugo. Pas Lomaša za Čavarsa, koji poentira uz faul Ristića, a sada i Gražulis pogađa, pa i Lomaš. Srbija je na -16.

2. minut (51:38) - Petrušev promašuje zicer, Srbija je pet i po minuta bez koša iz igre. Petrušev pravi faul u napadu i sada sudije gledaju snimak. Dve nesportske, za Petruševa i Šmitsa, koje se poništavaju. Avramović je morao da šutne na isteku napada i promašio, a Davis Bertans se prošetao kroz reket.

1. minut (49:38) - Davidovac promašuje otvoren šut za tri na početku poslednje četvrtine, a Davis Bertans pogađa za tri poena iz velike udaljenosti.

3/4

10. minut (46:38) - Bobi Marjanović ponovo dobija dva bacanja i pogađa samo drugo. Lomaš ije imao auto-put ispred sebe što je iskoristio. Kraj treće četvrtine koja je pripala Letoniji 21:7.

9. minut (44:37) - Konačna se i Bjelica upisuje u listu strelaca, pogodio je jedno od dva bacanja. Kuruc pogađa još jednu trojku, tri vezane trojke za njega. Vanja Marinković polovičan sa penala, 6/10 ima naša selekcija. Leimanis pogađa sa poludistancu, "razleteli" su se Letonci sada. Bjelica pokušava na silu i promašuje, a Davidovac pravi faul kojim Srbija izlazi iz bonusa. Leimanis opet pogađa, +7 za Letoniju, serija 12:2.

7. minut (37:35) - Pasečniks lepo završava pored Marjanovića, Letonci su na samo -1. Marjanović dobija blokadu od Pasečniksa, a Kuruc pogađa trojku i Letonija vodi. Tajm-aut traži Pešić.

6. minut (32:35) - Gražulis pogađa dva puta za dva poena. Dangubićeva trojka je jedino što smo pogodili u drugom poluvremenu. Sada Bobi dobija dva bacanja i pogađa drugo.

4. minut (28:34) - Puno sreće za Srbiju, pošto Davis Bertans promašuje otvorenu trojku iz kornera, dok Bjelica gubi loptu na drugoj strani. Letonci u drugom poluvremenu pogađaju prvi šut tek nakon četiri minuta.

2. minut (25:34) - Petrušev "spušta roletnu" na početku drugog poluvremena, dok Avramović promašuje dve trojke. Ispaljuju se trojke, ali i promašuju, prvo Kuruc, onda Dangubić, pa Davis Bertans. Dangubić razbija seriju promašaja pogotkom za tri poena.

2/4

10. minut (25:31) - Vanja Marinković je išao na prodor, iz kontakta je izvukao šut i pogodio. Sjajan potez. Nastavljaju Letonci da promašuju za tri poena (2/15). Kuridža je fauliran i ostajo je da leži na parketu, a onda je morao i da izađe iz igre. Veoma nezgodan pad, Pešić zove tajm-aut, nakon kog je Avramović izgubio loptu. Sjajno prolazi Avramović i poentira na kraju prvog poluvremena, njegov 16. poen.

8. minut (25:27) - Čavars dobija dva bacanja i pogađa ih, dok Bjelica pravi ofanzivni faul. Leimanisa promašuje otvorenu trojku, Avramović ide brzo u tranziciju i dobija dva slobodna bacanja, a ovoga puta je precizan oba puta. Vanja Marinković nije imao sreću, otvorena trojka izlazi iz koša, ali Dejan Davidovac ispravlja to iz ofanzivnog skoka. Novi tajm-aut Luke Bjankija. Avramović krade loptu, ali ne uspeva da materijalizuje to u kontri. Odmah kontra i na drugoj strani, a Bjelica pravi faul za dva slobodna bacanja nad Rolandom Šmitsom, a on promašuje oba puta.

6. minut (23:23) - Davis Bertans ostaje sam na šutu za tri poena, a on to ne propušta da ubaci. Petrušev gubi loptu, braća Bertans promašuju po trojku, ali Čavars hvata ofanzivni skok i poentira na obruču iz trečeg napada. Aleksa Avramović pogađa još jednu trojku, svoju treću, 12. poen!

4. minut (18:20) - Vratio se Avramović i nastavio da pogađa, ovoga puta s poludistance. Pasečniks biva fauliran od strane Marjanovića, pa će centar Letonije imati dva bacanja, i pogađa samo drugo. Jaramaz cepa mrežicu pogotkom za tri poena na isteku napada. Pasečniks sada pravi faul u napadu, a u igru se vraća Nemanja Dangubić. Avramović sada iznuđuje dva slobodna bacanja, igra odličan meč Aleksa Avramović, sa dosta samopouzdanja i on je taj koji vuče konce u napadu Srbije. Sada i prvi tajm-aut u drugoj četvrtini. Avramović pogađa samo drugo bacanje. Gražulis je precizan na drugoj strani.

2. minut (15:14) - Dejan Todorović promašuje trojku na startu drugog kvartala, a na drugoj strani Lomaš promašuje flouter. Odlično se Todorović ponudio Kuridži, koji je u padu dodao loptu i to je bio lak posao na obruču za Dejana Todorovića. Artur Kuruc se upisuje u listu strelaca pogotkom s poluodstojanja, dok Kuridža promašuje iz poluhoroga.

1/410. minut (13:12) - Pasečniks poentira na obruču iz trećeg napada. Jaramaz upisuje prvi promašaj na meču, međutim i Letonci dva puta promašaju za tri poena i to je kraj prve četvrtine.

9. minut (11:12) - Pasečniks koristi visinsku prednost protiv Marinkovića i poentira na obruču, dok Davidovac uzvraća poenima iz prodora. Lomaš dobija dva bacanja nakon faula Marinkovića. Prvi tajm-aut na meču. Lomaš na iznenađenje svih promašuje oba bacanja, ali posed ostaje za njegovu selekciju. Još jedan faul naše selekcije, pravi ga Ognjen Jaramaz.

8. minut (9:10) - Ne uspeva Avramović sada da poentira iz prodora, Letonci nastavljaju da promašuju za tri, ali i da hvataju ofanzivne skokove. Pasečniks poentira nakon jednog. Marjanović uspeva da se upiše u listu strelaca nakon što se izborio među dvojicom Letonaca. Dobra akcija Letonaca nakon koje Pasečniks dobija dva bacanja i promašuje oba. Sada se i Vanja Marinković upisuje u listu strelaca iz prodora i dolazi u prvo vođstvo.

6. minut (7:6) - Još jedan težak pokušaj Avramovića, ovoga puta neprecizan. Dairis Bertans promašuje otvorenu trojku iz kornera, na drugoj strani Petrušev pravi korake u situaciji kada su ga udvojili košarkaši Letonije. Avramović pogađa drugu trojku na meču, jedini strelac za našu selekciju.

4. minut (7:3) - Aleksa Avramović pogađa trojku na isteku napada iz teške pozicije sa velike udaljenosti, a odmah potom i izgubljena lopta Šmitsa koji pravi faul u napad. Marinković dobro prolazi i asistira Petruševu, ali on dobija blokadu na obruču. Letonija gubi još jednu loptu. Čavars poentira iz ofanzivnog skoka nakon promašaja Davisa Bertansa za tri poena.

2. minut (5:0) - Meč počinje trojkom Tomsa Leimanisa, dok se prvi napad Srbije završava se promašajem Filipa Petruševa. Po dva promašaja na obe strane, Vanja Marinković otvorio meč sa dva neprecizna pokušaja. Roland Šmits pogađa iz reketa.

Startna petorka Srbije: Aleksa Avramović, Vanja Marinković, Nemanja Dangubić, Nemanja Bjelica i Filip Petrušev

UVOD U MEČ

Obe selekcije u duel ulaze sa identičnim skorom od tri pobede i jednog poraza, i obe reprezentacije su već obezbedile prolaz u narednu fazu takmičenja.

Meč Srbije i Letonije odigran u Beogradu bio je veoma kvalitetan, efikasan i neizvestan, a na kraju je pobedu odneo tim Svetislava Pešića rezultatom 101:100.

Najveća opasnost po našu reprezentaciju jeste Davis Bertans, nekadašnji košarkaš Partizana, kao i njegov brat Dairis. Tu su još i Artur Kuruc iz Baskonije, brat Rodionsa Kuruca koji ne nastupa zbog Letnje lige. Takođe tu je i Roland Šmits, doskorašnji igrač Barselone.

Kompletni sastavi za ovaj meč:

Srbija: Aleksa Avramović, Nemanja Bjelica, Nemanja Dangubić, Dejan Davidovac, Marko Jagodić-Kuridža, Ognjen Jaramaz, Vanja Marinković, Boban Marjanović, Filip Petrušev, Dušan Ristić, Dejan Todorović, Aleksa Uskoković.

Letonija: Artis Alte, Dairis Bertans, Davis Bertans, Janis Beržins, Klavs Kavars, Andrejs Grazulis, Artur Kuruc, Toms Leimanis, Rihards Lomas, Anžejs Pesčniks, Rolands Smits, Arturs Zagars.