BRAVO NATALIJA! ČUDO NA VIMBLDONU SE NASTAVLJA! Stevanović zakazala spektakl sa velikom šampionkom!

Srpska teniserka će u 3. kolu Vimbldona odmeriti snage sa češkom teniserkom Petrom Kvitovom

Natalija Stevanović nastavlja da briljira. Hrabra Nišlijka je posle 1. kola, kada je pobedila nekada 1. teniserku sveta Karolinu Pliskovu, savladala i Tamaru Korpač, 122. teniserku sveta rezultatom 2:0 (7:5, 7:5) i plasirala se u 3. kolo Vimbldona.

Rival naše teniserke u 3. kolu ovogodišnjeg Vimbldona biće Petra Kvitova. Češka teniserka je plasman u narednu rundu izborila pobedom protiv Aliaksandre Sasnovič, dozvolivši joj samo četiri gema - 2:0 (6:2,6:2)

U prvom setu, gledali smo bespoštednu borbu u 1. setu, u kome se, ipak, bolje snašla srpska teniserka. Posle početnih gemova, gde su obe teniserke odlično servirale, viđen je i prvi medicinski tajm-aut.

Naime, naša teniserka se kod vođstva od 3:2 požalila na probleme sa pritiskom. Nakon petominutnog prekida meč je nastavljen i činilo se da Kopčakova okreće rezultat u svoju korist.

Pri rezultatu 3:3, Nemica pravi brejk i uspeva da povede.

Natalija je u maratonskom gemu pri rezultatu 4:3 za rivalku, uspela da vrati brejk i izjednači.

Srpska teniserka je onda bila uspešna kod svog servisa, a u desetom gemu je propustila i set-loptu!

Ipak, već u narednom gemu ponovo dolazi do vođstva od 6:5 i nadomak osvajanja seta.

To je i učinila kada je drugim brejkom na meču došla do 7:5!

Početkom drugog seta viđena je ista slika. Natalija je uspela da osvoji treći gem za redom i povede. Izvanrednim servisima nije ostavljala prostora nemačkoj teniserki.

Odmah je nastavila silovito, pa je napravila i prvi brejk u drugom setu i došla do sigurnih 2:0.

Korpačova ekspresno vraća brejk za 2:1 ali je Natalija naredni gem odigrala vrhunski i posle osam propuštenih brejk-lopti konačno osvaja odlučujući poen za novi brejk i vođstvo od 3:1.

Srpska teniserka je odlično igrala, ali se  kod rezultata 5:2 desio evidentan pad. Dozvolila je hrabra Nišlijka suparnici tri uzastopna gema, i priliku da se apsolutno vrati u meč.

Ipak, ispostavilo se da je to samo trenutna kriza. Natalija osvaja gem na svoj servis, a onda uzima brejk za identičan rezultat iz 1. seta.