BRAUN DOMINIRA: Zvezda vezala treću pobedu u EVROLIGI!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpiju u 12. kolu Evrolige, i to kao gosti u Milanu sa 77:67!

Pre meča je novi trener Šakota govorio da kao da se predaje, da je prioritet ABA liga, ali je uspeo da prevari domaćine i svoje navijače, priredio im je veliku pobedu, i to protiv velikana Etorea Mesine!

Lorenco Braun je dominirao sa 21 poenom i sedam asistencija, potvrdio je da se sve bolje prilagođava evropskoj košarci, vodio je tim do treće uzastopne pobede, posle Žalgirisa i Valensije.

TOK MEČA, Olimpija - Zvezda 67:77

39. minut - Ulazi se polako u završnicu, Rodrigez je ubacio dva bacanja, a crveno-belima iz dva ofanzivna skoka nije uspelo da pogode! Gistu je čak pri kucanju lopta iskliznula iz ruku i izašla iz obruča. Imala je Zvezda sreću da lopta ode u aut za nastavak napada, ali je ostalo samo 10 sekundi. Onda je Braun iznudio faul Bruksa i pogodio oba bacanja za 65:71.

38. minut - Kakva akcija Zvezde posle pauze, Lorenco i Gist prave alej-up za 63:69!

37. minut - Tajm-aut Šakote posle trojke Rola za 63:67!

36. minut - Važna trojka Berona za +8, ali mu je odmah uzvratio istom merom Rodrigez. Potom je treću blokadu zabeležio Gist, "patosirao" je Dela Valea, da bi zatim pogodio i Lorenco Braun za povratak na +7!

35. minut - Veliki kiks Gista posle sjajne blokade, napravio je faul u napadu, "navukao" ga je iskusno Skola! Kaznio je to Dela Vale, 57:62.

33. minut - Čović je faulom odveo Dela Valea na liniju bacanja, nije bilo promašaja - 55:62.

32. minut - Trenutno je 53:62, Derik Braun je pogodio trojku preko ruke!

31. minut - Zvezda drži tempo, a inače, u taboru Italijana nema više Nemanje Nedovića, koji je zbog povrede još na poluvremenu ostao u svlačionici.

30. minut - Trojka Fajea iz ugla za +10, ali je to vratio Rol. Ipak, Zvezda ima lepu prednost od +7 pred završni period!

29. minut - Dela Vale je iz novog napada promašio za tri, pa je iz odbitka prikucao Bruks za pet razlike.

28. minut - Kakva serija Zvezde, od 9:0! Primoran je Mesina bio da uzme novi tajm-aut. Nezadovoljstvo čuvenog stručnjaka kulminiralo je posle koša Davidovca, njegov tim je ubacio samo pet poena za osam minuta drugog poluvremena.

25. minut - U novom je egalu Zvezda, izjednačenje je doneo Lorenco Braun!

23. minut - Puna dva minuta nije bilo koša, onda su počeli da se ređaju pogoci na obe strane. U Zvezdi su bili precizni Davidovac i Lorenco Braun, oba puta sa linije penala.

Погледај слику на Твитеру

20. minut - Tri bacanja je Beron iskoristio za poen zaostatka, potom je novi koš Tarčevskog za 40:37 naveo Šakotu da uzme novi tajm-aut na 16 sekundi do kraja. Vratio je Lorenca Brauna Šakota, što se isplatilo, Amerikanac je iz prodora poentirao za 40:39 na poluvremenu.

Lider Italijana posle prvog poluvremena je Morašini sa sedam poena, po šest imaju Nedović i Vajt, u Zvezdi je odskočio Braun sa devet poena i tri asistencije. Beron ima identičan broj poena, Derik Braun je dodao sedam poena.

19. minut - Zvezda je vezala nekoliko neuspešnih apada, ali je imala i sreće što to Armani nije kažnjavao. Onda je usledila trojka Berona na odličnu asistenciju Davidovca. Pronašao je Amerikanca u uglu sa druge strane parketa!

17. minut - Mini serija Italijana, opet je nemilosrdan sa distance bio Nedović, pogodio je i Vajt za 34:29, dovoljno da i Šakota traži tajm-aut.

16. minut - Reagovala je Zvezda posle pauze, i to prvom trojkom Derika  Brauna za izjednačenje.

15. minut - Vreme je za TV tajm-aut,  u međuvremenu je Armani na +3, Rol je ubacio novu trojku, Odžo je bio precizan iz reketa.

14. minut - Pogađa Nedović svoju prvu trojku za ovacije milanske publike, Čović je uzvratio sa dva poena za 26:24.

13. minut - Loš period za Zvezdu, Braun je izblokiran pri kucanju, onda je Gist omogućio dodatno bacanje Bruksu, Armani je tako prešao u vođstvo pri 23:22.

12. minut - Nova doza sreće za Armani, lopta se odbila pravo do Bruksa posle promašaja Rola, iz ofanzivnog skoka Armani dolazi dn novog koša.

11. minut - Odličan nastavak meča za Zvezdu, Derik Braun pogađa za 18:22. Onda je na jednoj strani Nedović ušao u igru, a na drugoj Čović umesto Lorenca Brauna.

10. minut - Trojka Dobrića, onda je propala prilika da se razlika uveća! Gist je efektno blokirao Meka, pa se srljalo u kontri, Dženiks je loptu uručio Dela Valeu. Imao je sreće što je potom Mek promašio otvorenu trojku, 18:20 za kraj prve deonice.

9. minut - Pomalo komična trojka Lorenca Brauna za 13:17, lopta je dugo igrala po ivici obruča, da bi na kraju obradovala navijače crveno-belih.

8. minut - Promašio je Beron trojku, ali je Davidovac to popravio iz ofanzivnog skoka za održanje razlike!

7. minut - Pali alarm Mesina tajm-autom, Braun je strelac za 6:9! Munjevito je posle toga preokrenuo domaćin preko Vajta i Meka, ali je Faje uzvratio trojkom za 10:12!

6. minut - Nije zadovoljan Mesina početkom duela, izvršio je trostruku izmenu, a deo toga je bio i Nemanja Nedović, koji je dobio šansu da zaigra. Iz igre su izašli Skola, Bruks i Rol, ušli su još Tarčevski i Morašini.

4. minut - Pogodio je i Braun za +3, ali je narednu loptu u napadu izgubio, u međuvremenu je Skola promašio svoj drugi šut za tri poena. To je nadoknadio Serhio Rodrigez za poen zaostatka.

3. minut - Nisu dobro organizovani prvi napadi na obe strane, ali je Zvezda reagovala na vođstvo domaćina, Beron je ubacio trojuku, pa se nadovezao Kuzmić na asistenciju Lorenca Brauna - 4:5