BORJAN PONOVO HEROJ KANADE! Odbrana u 93. minutu vredna MUNDIJALA

Debeli minus je više prijao Kanadi koja je sada prva u grupi

Zahvaljujući Milanu Borjanu, kapitenu Crvene zevzde, fudbalska reprezentacija kanade pobedila je Meksiko rezultatom 2:1 i izbila je na čelo KONKAKAF kvalifikacione grupe za odlazak na Svetsko prvenstvo!

Kanada je u 90 minuta poslala jasnu poruku 10. timu na FIFA listi da su ove kvalifiakcije praktično njihove i da nije slučajno to što nemaju nijedan poraz i 16 bodova iz osam kola - jedan više od SAD i dva od Meskika i Paname.

Pre nego što je utakmica počelia, bilo je bojazni da li će se uopšte i održati s obzirom na to da je temperatura pala osam stepeni ispod nule, dok se domaćin svim silama trudio da očisti teren.

Tokom samog meča smo videli dosta drame, dva gola Larina - jedan u finišu prvog poluvremena i drugi na početku drugog, kao i povratak gostiju posle šuta Ektora Erere u 90. minutu.

Onda je na scenu stupio Borjan koji je čudesnom reakcijom u 93. minutu spasio svoj gol od ataka Meksikanaca i praktično na gol-liniji je zaustavio loptu posle jednog kornera koji su gosti imali. U istom napadu poslužio se i nogama i tako trasirao Kanadi put do pobede.

Borjan je odbranio ukupno četiri šuta meksičkih fudbalera, a dodaćemo i to da se pomenuti Larin, inače napadač Bešiktaša, izjednačio sa Dvejnom De Rosariom kao najbolji strelac Kanade svih vremena. Obijica sada imaju po 22 gola.

Golman Zvezde je veliku pažnju privukao i zbog trenerke koju je ponovo nosio, a koliko je bilo hladno govore i fotografije na kojima se vidi da je Borjan morao čak i sa kapom da brani.

Naravno, trijumf Kanade proslavila je i Borjanova supruga Snežana koja je putem Instagrama poručila: "Ljubavi, idemo u Katar!"

Što se tiče ostalih mečeva, Panama je okrenula Salvador u drugom poluvremenu i dobila je taj meč sa 2:1, dok se i Kostarika koliko-toliko vratila u igru trijumfom nad Hondurasom identičnim rezultatom.