Fudbal / 419 pregleda
ŠOK ZA ZVEZDU! Napredak šokirao crveno bele u 85. minutu i otkinuo bodove Beograđanima

Fudbal / 379 pregleda
Olanjinka ponovo rešeta u Českoj, Zvezdaši jedva čekaju sjajnog napadača
Fudbal / 794 pregleda
Evo gde i kad možete gledati prenos utakmice Crvene zvezde i Napretka
Košarka / 696 pregleda
Kraj bitke za TOP 8 fazu Evrolige… Zvezda poražena od Barselone
Fudbal / 1627 pregleda
Srbija od sezone 2024./2025. gubi direktno mesto u Ligi šampiona
Fudbal / 1456 pregleda
Na Marakanu stigao 2019. godine a tek danas debitovao za prvi tim
Fudbal / 658 pregleda
Zvezda nakon preokreta slavila protiv Partizanovog dželata
Fudbal / 1627 pregleda
Srbija od sezone 2024./2025. gubi direktno mesto u Ligi šampiona
Fudbal / 1456 pregleda
Na Marakanu stigao 2019. godine a tek danas debitovao za prvi tim

Fudbal / 794 pregleda
Evo gde i kad možete gledati prenos utakmice Crvene zvezde i Napretka
Košarka / 696 pregleda
Kraj bitke za TOP 8 fazu Evrolige… Zvezda poražena od Barselone
Fudbal / 658 pregleda
Zvezda nakon preokreta slavila protiv Partizanovog dželata
Srbija / 438 pregleda
Zvezda čestitala Draganu Džajiću na izboru za predsednika FSSBOAĆI OBARA REKORDE: Zvezda nije imala boljeg napadača po statistici (FOTO)

Nisu navijači Crvene zvezde prošle jeseni bili zadovoljni učinkom Ričmonda Boaćija, ali treba imati u vidu da su utisak stvorili na osnovu poređenja sa onim što je povremeni reprezentativac Gane uradio u prvom mandatu na "Marakani".
Činjenica je i da su povrede kumovale nešto slabijoj formi Ričmonda Boaćija koji je i pored toga sakupio šest prvenstvenih golova. Tamo gde je stao u poslednjoj prvenstvenoj utakmici u 2018. godini, Boaći je nastavio već u duelu sa Vojvodinom kojim je Zvezda otvorila prolećni deo sezone.
Sa dva gola postignuta u trijumfu nad Vošom Ričmond Boaći je dogurao do brojke od 47 pogodaka na 60 zvaničnih mečeva u dresu Crvene zvezde! To znači da internacionalac iz Gane prosečno postiže 0,78 golova po utakmici i to je ubedljivo najbolji prosek svih Zvezdinih napadača nakon raspada SFRJ koji su odigrali više od 30 utakmica.
Pročitajte:
Nešto slabiji prosek od Boaćija ima Darko Kovačević koji je na 62 utakmice postigao 45 pogodaka. Sledi dvojac koji ima slabiji prosek od Boaćija i Kovačevića, ali je zato odigrao mnogo više utakmica i postigao značajno više golova.
Novi član stručnog štaba reprezentacije Srbije Nikola Žigić odigrao je 110 utakmica za Zvezdu i postigao 70 golova (0,63), dok je Mihajlo Pjanović na 148 nastupa upisao 92 pogotka (0,62).
Listu deset najboljih strelaca, od raspada SFRJ, računajući samo igrače koji su odigrali najmanje 30 mečeva, kompletiraju Nebojša Krupniković (0,60), El Fardu Ben (0,59), Zoran Jovičić (0,57), Ante Drobnjak (0,57), Marko Pantelić (0,55) i Hugo Vieira (0,52).
Ričmond Boaći bi do kraja tekuće sezone potencijalno mogao da odigra još 18 takmičarskih mečeva, što znači da će sigurno stići do brojke od 70 mečeva u Zvezdinom dresu, a videćemo kakvo će mu tada biti "prolazno" vreme i da li će zadržati prvo mesto na listi najboljih strelaca Crvene zvezde od raspada SFRJ.
Sportske
Pročitajte: