BEZ POBEDNIKA! Srbija “prokockala” prednost od dva gola

Orlovi u novoj akciji

Najbolji fudbaleri Srbije odigrali su uzbudljivih 2:2 u Ligi Nacije sa turskom, iako su vodili 2:0 i propustili niz šansi da dođu do pobede!

Turska - Srbija 2:2 (0:1)
(Čalhanoglu 57 - Milinković-Savić 22, Mitrović 48.p)

TOK MEČА

90. minut - CRVENI KARTON! Turci će završiti meč bez kapitena Buraka Jilmaza, koji je sapleo Đuričića pred kaznenim prostorom i otvorio lepu priliku da naš tim u samoj završnici dođe do gola. Šteta - golman turaka odbranio je udarac Kolarova.

85. minut - Opet šansa za Srbiju, ponovo sjajni Milinković-Savić! Izborio se za udarac sa ivice kaznenog prostora, izdržao na leđima pritisak igrača Turske, a onda mu je šut odbranio golman domaćeg tima.

82. minut - Velika prilika za Srbiju! Vlaghovićev udarac glavom sa gol-linije osujetio je jedan igrač Turske, iza golmana koji je bio savladan. Nastavili smo da pritiskamo Turske u toj akciji, ali je Mitrović napravio prekršaj u skoku, pa su se domaći odbranili.

75. minut - Dvostruku izmeni pravi Tumbaković: izašli su Đuričić i Stefan Mitrović, ušli Gudelj i Vlahović.

74. minut - Opasno je bilo pred našim golom psole kornera Turske. Zhvatio je igrač Turaka loptu glavom, nije to bio najbolji pokušaj, ali je lopta naterala Dmitrovića na najveći oprez, istina ne i na intervenciju. Imali smo i malo sreće sada.

64. minut - Imali smo "zlatnu" priliku da vratimo dva gola prednosti, ipak prekombinovali su naši ofanzivci, Sergej je umesto šuta išao na progravanje, i pogrešio. Turci su se odbranili.

60. minut - Pojačali su ritam Turci, sada oni vode igru. Imali su šansu preko Undera, ipak Dmitrović je bio na oprezu, lako ukrotio udarac novog igrača Lestera.

56. minut - GOL, 1:2, Turci su uspeli da dođu do gola... Nisu najbolje odreagovali Lukić i Lazović na našoj polovini, izgubili su loptu, a Turci munjevito kaznili neodlučnost naših igrača "duplim pasom" i preko Čalhanoglua pogodili za 1:2. Nisu ništa pokazali večeras, častili smo ih golom.

48. minut - PENAL za Srbiju! Pao je Milinković-Savić, pokupi oje loptu pre Jokušluoa, ovaj ga dokačio, dovoljno da sudija pokaže na belu tačku. Prethodno je Đuričić uradio veliki deo posla kada je napravio dar-mar između dvojice čuvara. Na kraju, Mitrović je bio hladnokrvan sa penala, pogodio za 2:0!

47. minut - Promena u našem timu, izašao je odlični Ristić, asistent kod gola, a umesto njega u igri je Mladenović.

46. minut - Odmah smo imali šansu da uvećamo prednost, nije je iskorstio Milenković posle kornera Kolarova. Bio je najbolji u skoku naš štoper, ipak prebacio je glavom loptu preko gola.Srbija Turska

POLUVREME

43. minut - Nervozni su Turci, nasrću na igrače Srbije, preagresivan je bio i kapiten Burak jilmaz, pa je i on završio u beležnici sudije Kabakova.

30. minut - Šansa za 0:2! Mogli smo da nokautiramo Turke posle centaršuta Lazovića i skoka Đuričića. Ristić je sam bio na drugoj stativi, ali je izostao bolji udarac. Velika je to bila šansa za naš tim.

29. minut - Jokušlu sad nije mogao da se izvuče kao prikikom starta nad Đuričićem. Kažnjen je žutim kartonom za start nad Mitrovićem.

28. minut - Umut Meraš je u igri, zamenio je povređenog Ali Kaldirima.

22. minut -  0:1 GOOOOL! Srpski tim vezuje nekoliko dobrih akcija, i šuteva na gol, ali se dobro brane turski igrači. Ipak, posle odličnog centrašuta sa leve strane Ristića, Sergej Milinković Savić je bio najviši, razbio direktnog čuvara u skok duelu, i glavom postigao gol za 1:0. Nastavio je SMS tamo gde je stao u Oslu, u velikoj golgeterskoj formi je igrač Lacija.

14. minut - Šansa za Tursku, slobodan udarac sa 18 metara, posle faula Stefana Mitrovića koji je dobio žuti karton. Izveo je udarac igrač Milana Hakan Čahlanoglu, ali je pogodio živi zid.

10. minut - Prvi dobar napad Srbije išao je preko Lazovića, čiji centaršut nije prošao, ali smo dobili korner. Pred golom koškanje Mitrovića i jednog defanzivca Turske. Ništa ni posle kornera, odbranili su se Turci.

8. minut - Opasan start Jokušlua nad Đuričićem, čudno kako bugarski arbitar nije pokazao karton turskom igraču. Samo je opomenut iako je zaslužio javnu opomenu.

Srbija Turska

2. minut - Još jedna prilika za Turke, sad je i Dmitrović morao da insterveniše. Zaustavio je udarac Čalhanoglua.

1. minut - Turci su već napravili prvu priliku, umalo da povedu, u čemu ih je sprečila pravovremena intervencija Milenkovića. Šutirao je Karaman, a defanzivac Fiorentine ga blokirao na pet metara od gola Dmitrovića.

SASTAVI

TURSKA: Gunok - Čelik, Demiral, Tekderim, Kaldirim - Tufan, Jokušlu - Under, Čalhanoglu, Karaman - Jilmaz.

SRBIJA: Dmitrović - Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Maksimović, Lukić, Ristić – Milinković-Savić, Đuričić – A. Mitrović.