BEZ MILOSTI! Crveno beli pregazili Radnički

Previše lak posao za četu Dejana Radonjića u Nišu

Košarkaši Crvene zvezde poigrali su se sa Radničkim iz Kragujevca na startu Kupa Radivoja Koraća i sa više nego ubedljivih 103:59 obezbedili polufinale u Nišu.

Neizvesnosti nije bilo. Crveno-beli su silovito krenuli od prvog minuta i bez oklevanja stigli do 15 poena razlike već na kraju prve četvrtine. Već tada je bilo jasno da izabranici Dejana Radonjića jednim okom mogu da gledaju na narednog protivnika koji će im doći iz duela Mege i Zlatibora.

Verovatno najbolja partija u novom mandatu Zvezde viđena je od Stefana Markovića koji je tri trojke pogodio već u prvoj deonici, a nakon prvih 10 minuta je bio i sa dvocifrenim učinkom.

Na kraju, Markovića je po učinku pretekao samo kolega iz spoljne linije, Nikola Ivanović koji je sakupio 18 poena, šest asistencija i dva skoka, dok je sam Pefi stigao do 16 poena, pet dodavanj i dve uhvaćene lopte.

Na drugoj strani, kao što je bilo i očekivano, isksuni Raško Katić je bio najefikasniji kod Kragujevčana sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Trojke su prštale sa obe strane, ali su crveno-beli dovoljno pritegnuli odbranu da iz kontri mogu da kažnjavaju svaki slabiji napad.

Tako je na kraju Zvezda imala 43 pokušaja za tri poena i 18 pogođenih.  Uz Markovića u prvom, te Ivanovića u drugom, koji su bili kolovođe, kao glavna pomoć smenjivali su se Ostin Holins, Branko Lazić, Ognjen Dobrić i Nikola Kalinić. Svako je imao svoju mini seriju i dobru kratku sekvencu, te stigao do dvocifrenog učinka.

Ovo se može posmatrati samo kao zagrejavanje za polufinale, jer je Zvezda već do poluvremena bila u tolikoj prednosti da se pobednik nije dovodio u pitanje.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

10. minut - KRAJ. ZVEZDA JE U POLUFINALU!

9. minut (101:55) - Revijalni minuti su sada pred nama...

8. minut (101:55) - Evo izvesne stotke. Ima još vremena da se dodatno prebaci.

7. minut (96:55) - Zvezda može sebi da priušti minut bez poena i već je glavom u polufinalu.

6. minut (96:53) - Odličan pikenpop Ivanovića i Mitrovića. videćemo stotku u Nišu odmah na startu Kupa.

5. minut (92:52) - Evo sada i +40. Ivanović je zaokružio pakao Radničkog.

4. minut (87:52) - Raško Katić pokazuje nešto svog starog zanata i pogađa iz poluhoroga preko Mitrovića.

3. minut (87:50) - I Davidovac za tri... Privodi se priča kraju, iako je kraj odavdno viđen.

2. minut (84:48) - Kalinić se zagrejava za sledeće zadatke. Pogodio je za tri poena i održava se ogromna prednost, iako nastavlja Radnički da odgovora tokom čitavog poluvremena.

1. minut (81:46) - Kao i u trećoj deonici, slabiji intezitet na startu i slaba realizacija.

III ČETVRTINA

10. minut (81:46) - Sjajni Đerasimović nastavlja i sada je povezao 11 poena za svoj tim. Pre toga, Markovića dalekometna trojka i onda ponovo trojka. Trojka za trojkom, u tom znaku je čitav susret.

9. minut (78:40) - Holins umalo kompletirao sjajno zakucavanje, ali je bio pod faulom, tako da je efikasnost produžio sa penala.

8. minut (77:38) - Osam poena je vezao Đerasimović. Ono što je radio Veljović u prvom poluvremenu, sada to radi Đerasimović koji je svetla tačka svog tima. Ipak, to ne pomaže da se spusti ogromna razlika, jer, kao što je rečeno, odbrana kao da ne postoji.

7. minut (74:38) - Došlo je do opuštanja Zvezde i Đerasimović pogađa još jednu trojku. Da su se Kragujevčani ovako držali od starta, ovaj meč bi imao dosta drugačiji tok.

6. minut (71:35) - Sada samo gledamo dalekometnu paljbu, nema više ni pokušaja prodora. Đerasimović sa jedne, a onda Dobrić sa druge strane.

5. minut (68:30) - Trojka levo, pa trojka desno. Efikasan minut je iza nas i verovatno najefikasniji Radničkog u ovom meču. Ipak, defanziva je nepostojeća u redovima Kragujevčana.

4. minut (61:26) - Svaki pogodak Radnički može da se gleda sada kao bonuus.

3. minut (59:24) - Lopte sada idu na Arona Vajta u reketu i Amerikanac je stigao na 3/6 iz igre.

2. minut (57:24) - Dosta ležerniji su crveno-beli u napadu, ali drže zonu u odbrani i kompeziju slabiju oštricu na drugom delu terena.

1. minut (57:24) - Bez poena u prvom minutu drugog dela igre. Možda bi bilo i očekivano da Zvezda uspori sada tempo.

II ČETVRTINA

10. minut (57:24) - POLUVREME! Pa, eto... Očekivana nadmoć Zvezde i sada je samo pitanje da li će Radonjićeva četa da skloni nogu sa papučice do kraja meča.

9. minut (52:22) - Uspeva Radnički konačno da prekine ovu negativnu seriju, ali napadački još uvek nisu ni blizu jednakog rivala.

8. minut (52:20) - Trojka Holinsa. Ređaju se uspešni napadi Zvezde.

7. minut (49:18) - Ne ume Pefi danas da stane, evo ga i na cifri od 13 poena. Prvi put vidimo +31 za crveno-bele.

6. minut (47:18) - Sve diktira Marković koji je krajnje raspoložen i glavni protagonista Zvezde od samog početka meča.

5. minut (45:16) - Evo i Kalinića u igri. Da oseti i on parket u Nišu.

4. minut (42:16) - Ako se ko može istaći u sastavu radničkog, onda je to mladi Veljović koji je stigao i do druge trojke. Sve je džaba kad sledi odgovor od Lazića istom merom.

3. minut (39:13) - Zvezdi sve ide. Lazić pogađa za tri i tera protivnike na novi tajm-aut. Ni pauza nije pomogla, sada malo fali da se zaokruži i na 30 razlike.

2. minut (36:13) - Odlazi, čini se, i poslednji voz za kragujevački tim, a znak za polazak je dao ponovo Ivanović koji je prilično raspoložen na startu druge deonice.

1. minut (30:13) - Očajan pokušaj Radničkog inicirao je napad crveno-belih koji su nakon faula pogodili preko Ivanovića.

I ČETVRTINA

10. minut (28:13) - Nakon što je Mitrović šutirao 1/2 sa penala, Lazić je u poslednjoj sekundi deonice faulirao Veljovića iza linije za tri poena, a košarkaš Radničkog je za kraj sekvence gađao samo 1/3 sa slobodnih bacanja.

9. minut (27:12) - Evo trojke Veljovića za Kragujevčane koji pokazuju makar mali impuls protiv šampion ABA lige.

8. minut (27:9) - Preti težak debakl Radničkom koji, i kada ima šansu, promaši zicer iz reketa. Ogromnih +18 je za Zvezdu.

7. minut (23:9) - Peta trojka za crveno-bele delo je Nikole Ivanovića koji je izašao iz bloka iz pogodio iz centralne pozicije.

6. minut (20:7) - Morao je Radnički da traži tajm-aut, jer konci polako izmiču iz ruke.

5. minut (18:7) - Evo i dvocifrene razlike. Zvezda je silovito krenula i sada ne staje. I Aron Vajt se upisuje iza linije za tri poena.

4. minut (13:3) - Šta radi Marković! Već je na 11 poena i tri pogođene trojke. Nije Pefi baš prepoznat kao dalekometni strelac, ali sada mu sve ide od ruke.

3. minut (10:3) - Marković je iznenadio sa dve trojke. Radnički će morati da zadrži priključak, jer bi u suprotnom mogao vrlo brzo da se oprosti od neke senzacije.

2. minut (7:1) - Tim sa Malog Kalemegdana već teži da se odlepi na samom startu. Holins sjajno zakucava za +6.

1. minut (3:1) - Nakon uvodna dva promašaja, Zvezda je prva došla do vođstva, dok je na drugoj strani bivši centar crveno-belih Raško Katić fauliran, te je sa slobodnog bio polovičan.

Zvezda u Niš dolazi sa pozitivnom serijom od tri pobede, dve u ABA ligi i jednom veoma vrednom u Evroligi nad Uniksom.

Sa druge strane će biti Radnički koji je izgubio ritam, ima pet vezanih poraza u Prvoj ligi Srbije, a u poslednjem međusobnom duelu koji je odigran pre godinu dana doživeli su debakl od Zvezde 108:47.

Pobednik ovog duela u polufinalu će igrati sa boljim iz okršaja Mege i Zlatibora.