BEZ DRAME NE MOŽE! Zvezda savladala favorizovani PAO!

Crveno-beli su obećali da će pokušati da iznenade i to su uradili

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos sa 86:82 u dvorani "OAKA" u Atini u 30. kolu Evrolige.

Zvezda trenutno ima skor od 9-12, a Panatinaikos je na učinku 10-18.

Zvezdu je predvodio Džordan Lojd sa 27 poena, dok je Kori Volden ubacio 14

Zanimljiva utakmica viđena je u OAKA areni, a ekipe su se smenjivale u vođstvu.  Panatinaikos je dominirao u prvih 15 minuta meča, kada je imao prednost između četiri i sedam poena razlike 28:21.

Međutim, Zvezda je do poluvremena uspela da anulira prednost zahvaljujući raspoloženim Lojdu i Voldenu (40:40)

Drama na kraju meča

U nastavku meča videli smo dve serije. Najpre Panatinaikos kod rezultata 44:48 pravi 15 -0 seriju za 59:48 i to je najveća prednost na  meču jednog tima. Izgledalo je da će to kraj nada Zvezde, ali crveno-beli se ne predaju. Uzvraćaju oni serijom 17-0 na kraju treće i početkom četvrte četvrtine za 59:65 vođstvo.

Održavali su crveno-beli prednost s (67:75) sve do 37. minuta kada se PAO napravio seriju za neizvesnu završnicu 76:77.  Tada je proradio Džordan lojdi sa pet vezanih poena doneo prednost 79:82, zatim se crveno-beli brane, pa je u napdu fauliran Lazić na 11 sekundi pre kraja,  koji daje oba bacanja za 79:84, ali Hezonja daje brzu trojku za 82:84 na 7 sekundi.

Posle tajmauta, lopta je išla na Lojda koji je fauliran i koji sa dva bacanja rešava meč

Uskoro opširnije..

KK Crvena zvezda - KK Panatinaikos

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 59:60 (23:17, 17:23, 19:20)

4/4

40. min: 76:77 Uspeo je Panatinaikos da se vrati u meč, a imao je maltene izgubljenu utakmicu. Trojke Hezonje su pokrenule zelene

36. min: 67:75 Održava srpski klub prednost od osam poena, odlično igraju u ovoj četvrtini. Lojd ima već 20 poena i lider je tima,  14 je ubacio Kori Volden

31. min: 59:65 Zvezda nastavlha svoju serijom, Kuzmić ubacuje svoj 9 poen, Simonović daje trojku  i sada je serija već 17:0 za Beograđane

3/4

30. min: 59:60 Zvezda se trgla i vratila vrlo brzo serijom 12-0 za samo minut uspela da preokrene meč

26.min: 59:48 Serija Panatinikosa 15-0 kojim može da prelomi ovaj meč. Jako loše izdanje Zvezde pogotovo u napadu, a naročito u odbrani. Zvezda je imala 44:48 prednost, ali je usledio pad.

24. min 49:48 Vodi se velika borba u OAKA areni, Zvezda se odlično drži

22. min: 44:48 Zvezda počela bolje treći period

.Panatinaikos - Crvena zvezda

Printskrin: Sport klub

2/4

20. min: 40:40 Odlično je odigrala Zvezda drugu četvrtinu i uspela da bude u egalu. Lojd ima 9 poena, Noko ima 6 poena, Volden 5.

18. min: 36:37  Zvezda je preokrenula u vodi u Atini, Lojd je nanizao 9 poena u ovoj četvrtini i pravi je lider Zvezde.

16. min: 30:28 Zvezda se vratila ponovo u egal rezultat i to zahvaljujući seriji poena Lojda i Voldena.

12. min: 28:21  Džordan Lojd se vratio u igru, pošto je veči deo prve četvrtine proveo na klupi zbog dve lične greške. Ipak, Panatinaikos bez neke organizovane napačke igre održava prednost.Panatinaikos - Crvena zvezda

Printskrin: Sportklub

1/4

10. min: 23:17 Zvezda je uspostavila kontrolu, ali i dalje ima zaostatak od šest poena.

6. min: 11:7 Vratila se Zvezda u meč sa četiri poena Kuzmića na ziceru i tri poena Uskokovića

3. min: 9:0 Zvezda bez poena skoro četiri minuta, Panatinaikos dao dve trojke na startu