Barselona pokazala moć! Novi poraz Crvene zvezde u Evroligi

Katalonci opravdali ulogu velikog favrita u Beogradu

Košarkaši Zvezde poraženi su od Barselone rezultatom 72:60 u meču 21. kola Evrolige, pretrpeli 14. neuspeh u elitnom takmičenju, dok su Katalonci došli do 15. trijumfa kojim su se poravnali sa CSKA na čelu tabele.

Naredni meč Zvezda igra protiv Efesa u gostima, već za četiri dana, a između toga ima i težak duel u Baru, protiv direktnog rivala za vrh ABA lige, Mornara.

Nemaju, dakle, Radonjićevi igrači previše vremena da prave dublje analize poraza od Barse, ali će svakako imati na umu veliki broj promašenih slobodnih bacanja, čak devet (12/21), zbog čega su i izgubili rezultatski korak za Barsom kada se baš činilo da mogu "zakuvati" utakmicu.

Zvezda je unekoliko navrata, do samog finiša treće deonice pratila Barselonu, odstojanje je bilo od 4-7 poena, međutim uvek su bacanja, kao po pravilu u petak uveče, pravila razliku u tim trenuicma u korist tima Šarunasa Jasikevičijusa.

TOK MEČA

4/4

37. minut - Nastavlja Zvezda da topi razliku, Barsa dugo bez koša. Pogodio je Lojd u kontri i vratio crveno-bele na "pristojnih" 12 poena zaostatka.

35. minut - Koristi Zvezda nešto sporiji ritam gostiju, očito je da su se opustili posle velike prednosti, Dobrić je pogodio trojku za 52:66, pa Jasikevičijus traži tajm-aut. Ne želi dopušta nonšalanciju svojih igrača.

33. minut - Možda i najslabiji period meča Zvezde, igra crveno-belih se potpuno raspala, serija faulova u odbrani što gosti kažnjavaju sa penala. Barselona vodi 66:45...

31. minut - Šmits je izveo četiri vezana slobodna bacanja, sve je ubacio, Barsa vodi 61:45. Lojd promašuje trojku, a gosti će imati novu priliku sa linije penala.

3/4 - 45:57

30. minut - Šteta, Zvezda nije napletila dobru igru u oba pravca, surovo je kažnjena za seriju promašaja sa penala i na zicerima. Barsa je uzvratila, pobegla je na 14 poena, što je i najveća razlika do sada (57:43).

27. minut - Dobar period meča Zvezde, Kolom je omogućio Laziću otvoren šut  za tri, što je ovaj iskoristio (47:39), potom je Jasikevičijus kažnjen tehničkom greškom zbog prigovora, ali je Kolom promašio bacanje, kao i Rit zicer. Kazna je stigla preko Šmitsa, pa je Barsa opet pobegla na deset razlike.

24. minut - Nekoliko neiskorišćenih napada Zvezde što gosti odmah kažnjavaju, Higins i Kalates su vezali poene, i lako je Barsa opet došla do dvocifrene prednosti, 47:36.

22. minut - Kuzmić je promašio oba penala, Higins je to kaznio na drugoj strani. Sjajno je potom Jagodić-Kuridža fintirao Mirotića i poentirao. Kalates i Higins su vrlo raspoloženi, vezuju seriju 4:0, ali pogađa i Dobrić - za njim i Oriola. Efikasna treća deonica, vode gosti 43:35.

2/4 - 31:35

20. minut - Mirotić je promašio otvorenu torjku, Lojd je imao loptu na par sekundi pre kraja poluvremena, i fauliran je pri šutu. Sjajno igra Lojd. Pogodio je jedno bacanje, za 35:31.

19. minut - Serija Zvezde 5:0! Trojku je pogodio Davidovac, sam je bio u ćošku, potom je Lojd poentirao, ali je i promašio dodatno bacanje. Zvezda je prišla na 31:28. Sjajan period meča za srpski tim. Kalates je u svom stilu poentirao na polaganju, pa je Radonjić zvao igrače na tajm-aut. Ne sme Zvezda sad da izgubi ovaj ritam. Evo Lojda, novi poeni Amerikanca, koji je bolno prizemljio. Na drugoj strani napravio je treći faul. Tri prekršaja ima i O'Brajant. Gosti vode 35:30.

18. minut - Lojd - konačno! Njegovi prvi poeni i u ovoj utakmici, i u ovoj godini. Lep flouter Amerikanca. Uzvratio je Mirotić sa penala posle naivnog prekršaja Rita, vode gosti 29:23. Zveza je uhvatila ritam, u poptunosti parira Kataloncima.

16. minut - Tek jedan šut za dva poena pogodili su crveno-beli, iz sedam pokušaja, ipak prednost Barse se topi, jer ulaze trojke. Pogodio je Volden svoju drugu, potom je O'Brajant bio precizan sa penala. Barselona na samo pet poena za pet minuta u drugoj četvrtini. Vode gosti 26:21.

14. minut - Abrinjes je ostao potpuno sam, kaznio je Zvezdu trojkom, vratio goste na dvocifrenu razliku - 24:14. Taj rezultat je duže na snazi posle serije grešaka na obe strane. Katalonci imaju punu kontrolu meča.

12. minut - U naletu su Beorgađani, šest vezanih poena za tim Dejana Radonjića, pa Jasikevičijus odmah prekida seriju tajm-autom. Odlična rola Jagodić-Kuriže u obra pravca, radi sjajne stvari u odbrani, Davidovac je pogodio flouter za prilazak na 21:14.

džordan lojd

1/4 - 21:11

10. minut - Greška za greškom igrača Zvezde, gube 21:8, ali Dobrić njegovom drugom trojkom smanjuje minus. Beograđani bez ubačene "dvojke" u prvih deset minuta

8. minut - I drugu trojku pogodili su Beograđani, Volden je imao otvoren šut na dodavanje Jagodić-Kuridže, ali osim toga, i one trojke Dobrića, Zvezda ništa drugo nije pogodila. Šmits kažnjava istom merom, vodi Barselona 18:6. Lojd je brzo izašao iz igre, dozira Radonjić njegov ritam. U igri je i Lendri Noko, izašao je O'Brajant.

6. minut - Vode gosti već 14:3! Nikako Zvezda da dođe do igre i isparira Kataloncima ,čije vođstvo neumitno raste iz minuta u minut. Na terenu je posle duže vremena i Džordan Lojd, i on je imao težak prvi šut, promašio ga je...

4. minut - teško igrači Zvezde dolaze do napadačkog ritma, Radonjić je uveo O'Brajanta umesto Kuzmića, ovome je lopta izašla iz obruča. Gosti u novom naletu, vezuju poene Kalates i Higins, za vođstvo 9:3.

2. minut - Barsa je krenula jako, vode gosti 4:0 preko Oriole i Higinsa, Zvezda se muči u napadu, nisu crveno-beli iskoristili tri napada u povoju meča. Mirotić je iskoristio jedno bacanje, za 5:0 u korist gostiju. Konačno, pogodili su i crveno-beli prve poene, Dobrić je ubacio za tri.