AU KAKAV SPEKTAKL! Laslo Đere vodio 2:0 u setovima, Đoković zatim napravio NEVEROVATAN preokret i plasirao se u osminu finala US opena

Hrvat Gojo je naredni Novakov rival u Njujorku

Srpski teniseri Novak Đoković i Laslo Đere napravili su spektakl u 3. kolu US Opena! Spektakl koji je za Noleta u prva dva seta bio više drama, ali je na kraju uspeo da napravi veliki preokret i prođe u narednu rundu - 3:2 (4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3)!

Imao je Đere dva seta viška, uzeo je po jedan brejk u oba seta i maksimalno je koristio situaciju o kojoj se Đoković nalazio, a to je totalno odsustvo sa terena. Na kraju, na njemu su proveli više od tri i po sata.

Sama činjenica da je Nole prvu set loptu imao tek posle dva sata i 10 minuta, kada je spasao tri brejk šanse rivala i uzeo treći set, jasno govori o tome koliko je drugi reket sveta morao da prolije znoja kako bi izbacio sunarodnika.

Dobacivao je Đoković svom boksu da je sve u redu, i to nekoliko puta, čak i kada je ubedljivo gubio. Posle dva seta otišao je u toalet i kada se vratio - bio je kao nov čovek. Brzo je poveo sa 5:0, uzeo taj treći set, te stao na pobednički kolosek i nije ispadao do kraja.

Mada, daleko od toga da je drama izostala. Pogotovo na startu četvrtog seta, kao i u petom kada je Đere imao brejk na Novakov servis za pobedu. Spasio je Laslo čak i meč loptu kasnije, drugu nije mogao.

Bio je ovo njihov drugi međusobni susret, a i u onom prvom, na turniru u Beogradu prošle godine, igrali su neverovatan meč koji je završen rezultatom 2:1 u korist Noleta. Naredni Đokovićev rival na US Openu je Hrvat Borna Gojo, 105. igrač sveta.

Novak je lope otvorio meč i dozvilio je rivalu brejk na samom startu. Brejk koji je Laslu bio dovoljan na kraju, iako je već kod prva dva gema na svoj servis spašavao dve brejk lopte.

I on sam je u dva navrata još jednom mogao da oduzme servis rivalu, ali je na kraju iskoristio svoju prvu set loptu posole 55 minuta igre.

Preživeo je Nole brejk šansu Đerea u 3. gemu drugog seta. Međutim, u sedmom nije uspeo i Laslo je poveo sa 4:3 pred svoj servis. Njega je i čekao, jer se na Novakov naredni nije preterano ni trudio, da bi sa nulom uzeo drugi set.

Novakov odlazak u toalet na pauzu doneo je mnogo bolju igru u nastavku. Vrlo brzo je na semaforu stajalo 5:0 za drugiog reketa sveta, koji je zatim sa 6:1 dobio treći set i ostao u meču.

Činilo se da će Đere psihički polako početi da pada. Ali ne, on je izgledao sve jači. Iako je četvrti set otvorio gubitkom servisa pri vođstvo od 40:0.

Vratio je brejk već u narednom gemu, da bi opet ostao bez servisa. Zanimljivo, ta prva tri gema igrana su čak 27 minuta, a Đere je zabeležio jedan neverovatan poen.

Prekinuo je Đoković seriju brejkova nekako, poveo je sa 3:1, te se nekim čudom spasio u narednom gemu i došao do još jednog brejka. Tačnije, Đere ga je častio izbacivanjem loptice u aut prilikom zicera. Na kraju, Nole je još jednim brejkom zatvorio četvrti set - 6:1.

Kada je Đoković na startu petog seta poveo sa 2:0, svima je bilo jasno da će uslediti totalni preokret. Pogotovo što je Đere delovao iscrpljeno. Na kraju, Nole je nekako preživeo brejk loptu rivala na njegov servis za pobedu i igraće u osmini finala US Opena.