6 golova na Marakani, a 3 EVROGOLA! Pogledajte fantastične pogotke Zvezdinih igrača (VIDEO)

Fudbaleri Crvene ubedljivo su savladali Voždovac sa 6:0, u 8. kolu Superlige Srbije.

Ovaj duel bio je od velikog značaja za izabranike Dejana Stankovića, ne toliko zbog snage rivala, jer su crveno-beli bili favoriti, a "zmajevi" od starta sezone nisu uspeli da pronađu pravu formu, već činjenice da je došao samo nekoliko dana posle noći za zaborav, koju su fudbaleri Zvezdi imali na "GSP stadionu" u Nikoziji.

Crveno-beli su se sa Kipra vratili sa srušenim snovima o trećoj uzastopnoj Ligi šampiona, ali je šef stručnog štaba kluba iz Ljutice Bogdana uspeo da digne ekipu, koja je golovima Dijega Falćinelija, Željka Gavrića, Veljka Nikolića, Mirka Ivanića i Milana Pavkova uspela da upiše i osmu pobedu iz isto toliko utakmica, uz perfektnu gol razliku 26:3.

FK Crvena zvezda, FK Voždovac

Sve je večeras štimalo u igri trostrukog uzastopnog šampiona Srbije, a od prvog sudijskog zvižduka arbitra Andrije Stojanovića moglo se naslutiti da se gosti neće dobro provesti na našem najvećem stadionu. Ono što može da raduje pristalice Crvene zvezde je činjenica, da je proradio novajlija Dijego Falćineli, koji danas prvi put startovao, nakon što je ulazio sa klupe protiv Čukaričkog i Omonije i sa dva gola pokazao da se na njega u nastavku sezone može računati.

Sjajno je prvi Italijan u Ljutice Bogdana sarađivao sa saigračima, pre svih Aleksandrom Kataijem. Od početka utakmica gol je visio u vazduhu jer su se igrale "vitkorije" pred kaznenim prostorom Voždovca. Priliku da načne mrežu "zmajeva" nije iskoristio Katai, posle lepog dodavanja Falćinelija, ali zato jeste Italijan, u 17. minutu utakmice.

Napadač crveno-belih je posle jednog dugog napada svoje ekipe i Rodićevog centaršuta volej udarcem iz teške pozicije sproveo loptu u mrežu. Samo tri minuta kasnije, na semaforu je već pisalo 2:0, a zasluge za to idu na račun Željka Gavrića, čiji će gol zasigurno biti u konkurenciji za najlepši u ovoj sezoni. Zvezdin klinac je dobio pas na 25 metara od gola Voždovca, potom telom izbacio rivala i izuzetno preciznom "kiflom" loptu poslao pod prečku gola Voždovca.

Izuzetno su bili raspoloženi domaći igrači i nisu dozvoljvali gostima da pređu na njihovu polovinu, brzim akcijama su zadavali probleme timu Jovana Damjanovića, a to im se isplatilo u 40. minutu. Gelor Kanga je izveo korner, a najviši u skoku bio je Dijego Falćineli, koji je postigao svoj drugi gol. Nema sumnje da će Italijanu ono što je učinio danas, značiti kada je samopouzdanje u pitanju.

U drugom poluvremenu, ista slika kao i u prvom, domaći napadaju sa svih strana. a gosti se trude da se odbrane i "prežive" sa što manje golova, ali im to i nije baš uspelo. Igrači Zvezde su postigli protiv "zmajeva" nekoliko efektnih golova, onih za špice televizijskih emisija, a u red takvih spadaju i majstorije Veljka Nikolića i Mirka Ivanića.

Prvo je mladi vezista poslao projektil u mrežu nemoćnog Miloja Prekovića, da bi samo nekoliko minuta kasnije sa slične pozicije i Mirko Ivanič veoma lepo matirao golmana tima s Dušanovca. Da ima na određenim pozicijama Dejan Stanković nekoliko kvalitetnih opcija videlo se protiv "zmajeva", jer su pojedini igrači, koji su ulazili sa klupe zadavali i veće probleme gostima od startera. Tu se pre svega misli na Mirka Ivanića, te Srđana Spiridonovića, koji su u drugom delu opravdali poverenje Stankovića. Do kraja meča, u prvom minutu nadoknade među strelce se upisao Milan Pavkov, kojem je ovo bila prva utakmica posle dužeg vremena i kojem će takođe ovaj pogodak mnogo značiti.

U narednom kolu Superlige, Crvena zvezda će u Lučanima gostovati Mladosti, dok će Voždovac "na krovu" dočekati niški Radnički. Nakon toga, crveno-beli čekaju boljeg iz duela meča Ararat - Celje, u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.

Crvena zvezda - Voždovac 6:0 (Falćineli 17, 40, Gavrić 20, Nikolić 55, Ivanić 57, Pavkov 90+1)

90+2' - Kraj utakmice! Crvena zvezda je stigla do osme pobede iz isto toliko utakmica u ovoj sezoni.

90+1' - Pogodio je i Milan Pavkov - 6:0! Napadač iz Begeča se sjajno snašao i posle dodavanaj Mirka Ivanića uspeo da pogodi mrežu Voždovca.